Léčebně - ozdravný pobyt TTP v Kašperských Horách

Koncem června, jak se stalo tradicí se uskutečnil léčebně ozdravný pobyt těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů v nadační péči v Hotelu Šumava v Kašperských horách. 

Počasí přálo na uskutečnění poznávacích výletů a příjemných procházek po okolí, které nadační rodiny plně využily podle svých zdravotních možností.

A že na Šumavě je z čeho vybírat.

Nejenom o tělo ale i duši je potřeba pečovat. V úterý proběhla zajímavá přednáška právní firmy VOTUM Centrum Odškodnění, a.s., která zastupuje klienty při dopravní nehodě, jež jsou poškozeni na zdraví, ale také pomáhá pozůstalým, kteří při dopravní nehodě přišli o své blízké. Zabezpečuje všechny zákonné nároky klientů a jejich odškodnění. Spolupracuje se specialisty v oborech lékařství, advokacie i se soudními znalci.  www.votum-co.cz

Začátkem týdne přijel pozdravit a pohovořit s TTP člen Dozorčí rady Ing. Josef Velíšek spolu s ředitelem nadace PhDr. Vladimírem Šuterou.

Pobyt na Šumavě svým bývalým kolegům se rozhodli zpestřit současní policisté a hasiči z Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje a HZS ČR. Připravili ukázky činnosti, výstroje a výzbroje, rozhovory o natáčení seriálu Policie Modrava a také seznámení s historií četnictva na Klatovsku. Celou akcí nadační rodiny provázela krajská policejní mluvčí Jana Tomková za hasiče sl. Jakoubková. Obdiv a přátelské přivítaní, rozhovory  TTP s kolegy z řad policistů a hasičů, nadační rodiny hluboce ocenily.

Všichni se zúčastnili celodenního výletu do Strakonic, kde v Muzeu středního pootaví měli možnost shlédnout V jedenácti sálech histori regionu od pravěku, přes středověk až po druhou polovinu 20. století. Mimořádné byly expozice dud a dudáctví v Čechách, motocykly a další exponáty legendární značky ČZ či expozice připomínající Rožmberky a řád maltézských rytířů na Strakonicku. Lákadlem pro některé byla vyhlídková hradní věž Rumpál, kapitulní síň s ambitem a dochovanými nástěnnými malbami ze 14. - 15. století. Nově zrekonstruovaná černá kuchyně a také národní kulturní památka středověkého vodního mlýna v Hoslovicích s funkčním mlecím zařízením a novou etnografickou expozicí Ze života šumavského Podlesí.  Protože prohlídka byla krásná, ale za velmi slunečného počasí, pokračovalo se exkurzí v Pivovaru Dudák, který stojí nedaleko muzea. A žízeň byla veliká. Každý dostal domů lahev pivního moku a příjemně unaveni všichni odjížděli do malebného údolí do hotelu Šumava.  

Celý týden využívaly rodiny nabízených hotelových služeb jako možnost rehabilitace, např. vířivou vanu, solnou jeskyni, fitnes, klasickou masáž, jež pro nadační rodiny poskytl ředitel hotelu Bc. Jaroslav Hranička s milým a ochotným personálem.  

Ve chvílích odpočinku posedávaly rodiny na terase a mezi sebou diskutovaly o svých starostech a bolestech, nezapomněly ani na ty, co nemohly přijet, posláním vzpomínky na pohledu Kašperkých Hor. Od mnohých byla slyšet slova vděčnosti a díků nadaci nejenom za finanční pomoc, ale především za možnost setkání mezi svými. Policista a hasič, zůstávají policisty a hasiči do konce svého života i když už nejsou ve službě. Svoje zdraví a rodinu obětovali při zachraně jiného života a proto očekávají a plně si zaslouží od nás uznání.

Poděkování patří přátelům nadace, kteří svojí pomocí přispěli k uskutečnění léčebně ozdravného pobytu pro nadační skupinu těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů.

Realizaci projektu podpořila Zdravotní pojišťovna MV ČR, Nadace ČEZ, Čepro a.s., Česká pošta, s.p., CK Kovotour plus s.r.o., ČPP vienna insurance group, Zařízení služeb MV a především ředitelství policie Plzeňského kraje a HZS ČR a všem co se podíleli na realizaci dne pro nadační těžce tělesně postižené.

DĚKUJEME.

  1. Proch.